Forum www.rowersachs.fora.pl Strona Główna www.rowersachs.fora.pl
O rowerach z silnikiem Sachs
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zlecę naprawę mojego silnika sachs 301A
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rowersachs.fora.pl Strona Główna -> Serwis, naprawa rowerów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feniks




Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Nie 21:36, 02 Wrz 2018    Temat postu: Zlecę naprawę mojego silnika sachs 301A

Jak w temacie. Silnik z 1991 r model 399. SpartaMet typ ramy, łabędź.
Silnik jest rozebrany w misce. Zatem wysyłka miski nie wchodzi w rachubę, mogę dowieźć do 50 km od miejsca zamieszkania.
Do naprawy jest karter z cylindrem i odpowiednim dobraniem tłoka z pierścieniem. Byłem w zakładzie zajmującym się fachowo szlifowaniem cylindrów i stwierdzili iż rysy są tak znikome że można je najlepiej dotrzeć papierem 800 lub 1000 wodnym , czyli ala honowanie. Reszta jest spoko. Kupiłem już komplet simmeringów za bagatela 13 zł a nie za 75 zł.
Dlaczego zdecydowałem się na zlecenie ?
Nie posiadam średnicówki jak i mikromierza oraz innych narzędzi dla prawidłowego wykonania złożenia tego prostego silniczka, a zakup ich dla tej jednej naprawy mija się z rozsądkiem.
Tak jak pisałem na wstępie rower ten jest mi potrzebny na ryby by ciągnął przyczepkę ze sprzętem. Rowerem tym nie zamierzam jeździć po ścieżkach rowerowych ani po mieście z uwagi na silnik dwusuwowy. Od tego mam inny normalny rower.
Niestety ten silnik i związane z nim opisywane na tym forum problemy w niezbity sposób przypominają mi wymysł polskiej technologii Syrenka, którą niestety również jeździłem mając w bagażniku drugą w zapasie Smile.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiejas




Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 770
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pawłowice
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 7:14, 03 Wrz 2018    Temat postu:

Słuchaj Feniks.....ja tym rowerkiem jeżdżę kilka lat i nie narzekam. Części nie wożę i na mechanice się nie znam. Po prostu kupiłeś taki i musisz go zrobić a on się odwdzięczy nienaganną pracą przez wiele lat. Nie patrz czy coś się opłaca czy nie. Robisz go dla siebie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kowalny




Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 533
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Słupsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 8:10, 03 Wrz 2018    Temat postu:

Żadne szlifowanie cylindra nie wchodzi w rachubę bo na 100% nie da się później dobrać tłoka do cylindra o odpowiedniej średnicy - wszystkie będą za małe.
Jedyne wyjście to kupno dobrego cylindra z dopasowanym tłokiem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feniks




Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Pon 9:03, 03 Wrz 2018    Temat postu:

wiejas napisał:
Słuchaj Feniks.....ja tym rowerkiem jeżdżę kilka lat i nie narzekam. Części nie wożę i na mechanice się nie znam. Po prostu kupiłeś taki i musisz go zrobić a on się odwdzięczy nienaganną pracą przez wiele lat. Nie patrz czy coś się opłaca czy nie. Robisz go dla siebie.


cześć,
to prawda,... robię dla siebie, dlatego też zdecydowałem się na rozbebeszenie całego rowerka. Nie powiem, pomimo swych wad bardzo mi się podoba. Powiem więcej, zamierzam kupić drugi już w znacznie lepszej kondycji mają doświadczenia z obecnie posiadanym jak również znając doświadczenia SZANOWNYCH KOLEGÓW TEGOŻ FORUM.
Ten rowerek zamierzam oddać mojemu 80 letniemu koledze z łowiska, który jeździ na ryby na zwykłym rowerze, z takimi ciężarami i tak obładowany że niejeden z Was Panowie nie dał by rady. Mam wielki szacun dla niego.
No ale cóż, muszę mu jakoś go wyremontować, bo chłop nic przy nim nie zrobi.
Kto w ekonomiczny sposób pomoże mi naprawić ten rowerek u niego kupię dla siebie, w dobrej kondycji oczywiście.
Pomoże ktoś ???
pozdrawiam
piter


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nonez




Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 117
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ełk - Mazury
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 9:06, 03 Wrz 2018    Temat postu:

Zrównanie Sachs'a z Syrenką to niezły żart.
Śmiech to zdrowie.
Gratuluję poczucia humoru !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feniks




Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Pon 9:15, 03 Wrz 2018    Temat postu:

kowalny napisał:
Żadne szlifowanie cylindra nie wchodzi w rachubę bo na 100% nie da się później dobrać tłoka do cylindra o odpowiedniej średnicy - wszystkie będą za małe.
Jedyne wyjście to kupno dobrego cylindra z dopasowanym tłokiem.


Na pewno zrobię porządek z tym cylindrem, jak będę znał wymiary pod tłok wówczas będę szukał po świecie różnych zamienników. Jeśli nic nie znajdę , .... no cóż pozostanie Twoja opcja.
Widząc w serwisach czy to w Toruniu czy w Rzgowie jakie są ceny na podzespoły. Nie dziwie się młokosom, którzy sprowadzają Sachsy tylko po to, by je rozebrać. Drożej sprzedając cały rower,.. ale w częściach. Niestety złą politykę prowadzą serwisy windując ceny, przynajmniej o 100%. Jak się dobrze poszuka znajdzie się zamiennik /niektóre/ nawet w Ursusie.
to są moje uwagi Świeżaka w zagadnieniu SACHS.
pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Feniks dnia Pon 9:20, 03 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feniks




Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Pon 9:17, 03 Wrz 2018    Temat postu:

nonez napisał:
Zrównanie Sachs'a z Syrenką to niezły żart.
Śmiech to zdrowie.
Gratuluję poczucia humoru !


Nie powiem bardzo, lubię żartować Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feniks




Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Pon 9:28, 03 Wrz 2018    Temat postu:

czy ktoś mógłby mi podać do jakiego wymiaru można spotkać oryginalne lub zamienniki tłoki do tego silniczka .
Na forum wyczytałem B;C;D oraz znam ich wymiary ale gdzieś ktoś pisał o E ?
Czy taki jest ? jaki jest jego wymiar ?

Poza tym zawsze mogę go potraktować tuleją, już mam kogoś kto się tego podjął, ale spoko ...... trza poeksperymentować . Mam czym jeździć .... a tak prawdę mówiąc pedałowanie w tym przypadku jest dla zdrowia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feniks




Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Pon 9:49, 03 Wrz 2018    Temat postu:

Kupiłem nową wolnobieżkę , bo obecną w rowerze zepsułem z uwagi na brak przyrządu, była właśnie w imadle.Smile
Wolnobieżka 18T w sklepie rowerowym...... 12 zeta,
w serwisie.... 30 zeta,
używana na wiadomym aukcyjnym.... 20 dychy
No i jak tu nie szukać samemu ? Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feniks




Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Pon 15:04, 03 Wrz 2018    Temat postu:

Kupiłem świece bosch WR10FC inne oznaczenie 0242219512 ... cena 12 zł groszami a nie 30.

Pany byłem z cylindrem WSK PZL Kalisz w Pratt&Whitney tak sobie pomyślałem wymienię na jakiś lotniczy ? Smile
Niestety nie dam zarobić komuś na kupnie używanego katera z cylindrem.
Faktem jest tulejowanie odpada z uwagi na boczne otwory. Oczywiście przetoczyć, rozwiercić, przeszlifować można wszystko, tylko jest małe ale ......
Cały korpus jest wykonany z aluminium cylinder pokryty jest unikalną odmianą chromu, która całkowicie zniknie, nałożenie nieopłacalne, założenie nowego tłoka na tak przygotowany cylinder długo nie potrzyma, zatrze się.
Papier wodny 800 i 1000 tylko lekkie wygładzenie zarysowania, reszty nie ruszać. Silnik będzie trochę słabszy ale spoko 3-5 km na ryby zajedzie i jeszcze mnie przeżyje. Zatem szukam tłoka i pierścienia,... ma kto ? ale pany w rozsądnej cenie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Feniks dnia Pon 15:05, 03 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stan2300
Administrator



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1738
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:06, 04 Wrz 2018    Temat postu:

feniks jestes żartowniś ,ale do tematu tylko i wyłącznie silnik do jopaska ,o toruniu raczej zapomnij ,cylindrów w tym silników sie nie szlifuje ,wymienia sie tylko tłok ,jak oczyscisz denko tłoka to znajdziesz oznaczenie ,tlok jesli chciałbyś sciągnac to musisz go podgrzac i sworzeń wypchniesz śrubokrętem ,nie wybijaj na zimno bo zerwiesz tolerancje

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feniks




Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Śro 10:02, 05 Wrz 2018    Temat postu:

stan2300 napisał:
feniks jestes żartowniś ,ale do tematu tylko i wyłącznie silnik do jopaska ,o toruniu raczej zapomnij ,cylindrów w tym silników sie nie szlifuje ,wymienia sie tylko tłok ,jak oczyscisz denko tłoka to znajdziesz oznaczenie ,tlok jesli chciałbyś sciągnac to musisz go podgrzac i sworzeń wypchniesz śrubokrętem ,nie wybijaj na zimno bo zerwiesz tolerancje


Cześć, dzięki za odpowiedź.
Dzięki wizycie u specjalistów pomierzyli mi cylinder na średnicówce ma 33,03 mm. Zatem żaden nie wchodzi w rachubę, D ma jak pamiętam 32,96mm tolerancja luzu to 0,04 lub 5 i mam zagwozdkę. Tłok obecny "C" ma 32,99 mm był przepalony i jest w jednym miejscu porysowany ale mieści się w tolerancji luzu, może tylko pierścień wymienić mając,...biorąc pod uwagę moje powyższe wpisy ?

Rozebrałem gaźnik,... no do czyścioszków nie należy. Brak uszczelnienia gąbkowego przepustnicy ssania, brak sitka dyszy rozpylacza, gaźnik BING.

Jednak kopnął bym się do jakiegoś specjalisty z tymi wszystkimi flepami.
Okolice Kalisza lub Konina , już mi chyba ktoś napisał że najbliżej to Jopasek. Muszę z nim pogadać.
pozdrawiam
a jakąś dziwną świecę miałem
[link widoczny dla zalogowanych]
ta po lewej to nowy bosch
ta po prawej to Oregon P17Y /była zamontowana /
dziwie się że ten motorek jeździł Smile
pozdrawiam wszystkich


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Feniks dnia Śro 10:06, 05 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feniks




Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Czw 10:11, 06 Wrz 2018    Temat postu:

Rogów odpada nie chce Pan Marcinek naprawiać od ręki to znaczy jakbym do niego przyjechał. A wysyłka nie wchodzi w rachubę .... wszystko rozpirzone...
No trudno trza się samemu męczyć.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
muzior




Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zgierz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:18, 06 Wrz 2018    Temat postu:

Uważasz od tak można naprawić silnik od ręki na miejscu ? Marcin owszem naprawia na miejscu, bo sam już dwukrotnie korzystałem ale przyjacielu nie silnik Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiejas




Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 770
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pawłowice
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:29, 06 Wrz 2018    Temat postu:

Jak masz wszystko rozpirzone to spakuj to do wora wszystko i wyślij człowiekowi. Nic Ci nie zginie a na ręce mu patrzeć nie musisz. Zrobi i Ci odeśle. Nie rób scen. Ja rozkrecilem gaźnik jakie cuda mi fiurgnęły sam nie wiem gdzie. A robiłem wg porad z forum. Wszystko co zostało posłałem.....za kilka dni wrócił wsadzilem do rowerka i do tej pory jeżdżę. Po co się samemu się martwić jak Jopasek ma części na miejscu a wiadomo że jak się rozkreci to czasem może nie trzeba ale warto przy okazji coś wymienić dodatkowo bo fachowiec pozna jak coś jest na rozleceniu. Po co dwa razy rozbierać do jakiegoś dupersznita którego się nie zmieniło i dupnął po 20 km. No i masz gwarancję jakby co. Mówiłeś że chcesz rowerek komuś podarować więc nie wpuszczaj go na minę bo tanio ma być. Tanio to h...... warte zawsze. Howgh.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wiejas dnia Czw 13:36, 06 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rowersachs.fora.pl Strona Główna -> Serwis, naprawa rowerów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin